Słowacja

Warunki pobytu

W naszej ofercie znajdą państwo szeroki zakres dostępnych obiektów. Dzięki ich różnorodności można dostosować własne wymagania co do komfortu, jak i ceny. Są to zarówno czterogwiazdkowe hotele o wysokim standardzie usług, komfortowo wyposażone z szerokim zakresem usług dodatkowych, pensjonaty oferujące wysoki standard, jak również obiekty klasy turystycznej, które są znakomitą ofertą dla studentów i osób posiadających mniej zasobne portfele, a pragnących używać “białego szaleństwa”. Dużo tańsze obiekty znajdują się w okolicy góry Chopok, lecz wymagają dojazdu na narty.

Radzimy już teraz wybrać interesujący państwa obiekt, zapoznajc się ze szczegółowym opisem każdego. W opisach radzimy zwrócić uwagę na szczegóły dotyczące warunków pobytów (zakwaterowanie, wyżywienie)

W razie złej pogody…

W razie złej pogody, co się niestety może zdarzyć (nasza agencja nie może na siebie wziąć za to odpowiedzialności), istnieje możliwość realizacji programu krajoznawczego: m.in. zwiedzania słynnych JASKIŃ DEMIANOWSKICH i kąpieli w termalnych basenach w Tatralandii, Liptowskim Janie i Besenowej.

Dojazd z Polski

Chopok to również doskonały dojazd – zaledwie 190 km od Krakowa!

Najdogodniejszy dojazd z Polski prowadzi od przejścia granicznego w Chyżnem przez dwie historyczne krainy Orawę i Liptów.

Stara droga (Chyżne – Trzciana – Orawskie Zamki – Dolny Kubin – Rużomberok – Liptowski Mikulasz – Dolina Demianowska – JASNA) liczy 105 km (od granicy).

Nowa droga, krótsza od starej (Chyżne – Trzciana – Podbiel – Zuberec – Liptowski Mikulasz – Dolina Demianowska – JASNA) – jest trudniejsza, ale za to niezwykle malowniczo poprowadzona w scenerii Tatr Zachodnich i Pogórza Choczańskiego (około 75 km ).